Bloedonderzoek met leukoformula: decodering, indicaties voor recept

Een bloedtest is een van de belangrijkste diagnostische methoden waarmee u op dit moment de toestand van het lichaam kunt bepalen. In de meeste gevallen krijgen patiënten een verwijzing voor een algemene bloedtest, maar soms wordt artsen gevraagd om een ​​leukocytentelling te nemen.

Leukocytenformule: kenmerken

bloedtest met leukoformula

Voor iemand zonder medische opleiding is er geen specifiek verschil in welke bloedtest de arts hem leidt. Daarom is het belangrijk om te begrijpen hoe een bloedtest met een leukocytenformule verschilt van een gewone bloedtest..

Allereerst moet worden gezegd dat beide analyses kunnen worden gedaan in een polikliniek, maar sommigen geven er nog steeds de voorkeur aan contact op te nemen met betaalde laboratoria, omdat ze denken dat het resultaat nauwkeuriger zal zijn.

Leukocytenformule veronderstelt een meer gedetailleerde studie van de volgende soorten leukocyten:

  • Lymfocyten, die zorgen voor een betere immuunbewaking en ook voor algemene immuniteit. Bovendien wordt dankzij lymfocyten een bepaald geheugen gevormd in het immuunsysteem, dus wanneer dezelfde infectie het lichaam opnieuw binnendringt, zal de reactie het snelst zijn.
  • Neutrofielen, waarvan het belangrijkste doel is om het menselijk lichaam te beschermen tegen infectie en om vreemde micro-organismen op te sporen en te vernietigen.
  • Monocyten, die in feite een bron zijn van biologisch belangrijke stoffen die nodig zijn voor de immuunrespons van het lichaam.
  • Basofielen, die betrokken zijn bij de ontwikkeling van een allergische reactie in het lichaam.
  • Eosinofielen, die betrokken zijn bij de reactie van het lichaam op pathogenen zoals parasieten, oncologische ziekten, infectieziekten, auto-immuunziekten, enz..

Elk van deze typen vervult bepaalde functies, daarom is het erg belangrijk om te weten hoeveel hun gehalte in het bloed is afgenomen of verhoogd om de exacte focus van ontsteking en de infectie zelf te bepalen. Vaak heeft een ervaren specialist alleen een bloedtest nodig met een leukocytenformule om een ​​bijna nauwkeurige diagnose te stellen en een behandeling voor te schrijven.

Benoeming en voorbereiding op analyse

Zo zal geen enkele arts iemand sturen voor een bloedtest met een leukocytenformule, aangezien dit als een complexere studie wordt beschouwd. Hij kan dit in verschillende gevallen doen:

  1. Voor bepaalde infectieziekten die acuut zijn.
  2. Bij fysieke overbelasting, waarbij het lichaam op een onbegrijpelijke manier reageert op de belasting.
  3. Met de ontwikkeling van acidose.
  4. Wanneer de patiënt in coma is, waarbij het risico op het ontwikkelen van sepsis toeneemt.
  5. Met tumormetastase.
  6. In de beginfase van myeloïde leukemie.
  7. Als u een bloedziekte vermoedt.

In sommige dispensaria is een bloedtest met een leukocytenformule verplicht voor alle patiënten, omdat u deze of gene ziekte in een vroeg stadium kunt herkennen..

Bijzondere aandacht moet worden besteed aan de voorbereiding vóór de analyse, aangezien de betrouwbaarheid van het verkregen resultaat hiervan kan afhangen..

U kunt alleen bloed doneren op een lege maag. U mag in geen geval eten, u kunt alleen gewoon water drinken. De laatste maaltijd moet minstens acht uur vóór het afgesproken tijdstip voor de analyse zijn.

Het is het beste om bloed te doneren voordat u medicijnen gebruikt. Als dit niet mogelijk is, moet u ongeveer een week of twee wachten na het begin van de opname en pas daarna innemen. Of informeer de behandelende arts over het nemen van medicijnen, zodat hij de resultaten corrigeert in overeenstemming met de ontvangen informatie. De dag voor de bevalling is het noodzakelijk om te stoppen met alcoholische dranken, roken en ook te stoppen met het eten van vet en gekruid voedsel dat de samenstelling van het bloed negatief kan beïnvloeden.

Meer informatie over bloedonderzoek is te vinden in de video.

Enkele van de factoren die de resultaten zelf kunnen beïnvloeden, zijn:

  • Het niet naleven van bovenstaande regels.
  • Uitvoeren op deze dag of op de dag van echo, röntgenfoto, etc..
  • Zwangerschap
  • Verhoogde fysieke activiteit

Als u alle aanbevelingen met betrekking tot de voorbereiding volgt voordat u een bloedtest met een leukoformule uitvoert, kunt u onnauwkeurige resultaten en opnieuw innemen voorkomen..

Analyse decodering

Beschrijving van indicatoren voor de analyse van bloed met leukoformula

Alleen een arts die weet op welke leeftijd en welke indicatoren als de norm worden beschouwd en die kan worden aangezien voor afwijkingen, kan het testresultaat correct en gedetailleerd ontcijferen.

Daarom is het, zelfs met een tabel met een decodering van waarden ernaast, beter om dat proces toe te vertrouwen aan een specialist die de juiste conclusies trekt:

  • Hemoglobine. Dit is een zeer belangrijke indicator die laat zien hoe goed zuurstof naar cellen wordt getransporteerd. Normaal gesproken zou dit bij volwassenen 120 tot 160 moeten zijn, bij kinderen 100 tot 150. Onder de belangrijkste redenen voor de afwijking van het hemoglobinegehalte in het bloed, uitdroging, diabetes mellitus en hartfalen (met een verhoogd niveau), kunnen bloedarmoede en leukemie (met een laag niveau) worden onderscheiden..
  • Erytrocyten. Dit zijn rode bloedcellen die zuurstof en kooldioxide naar de cellen transporteren. Normaal gesproken zullen ze bij een volwassene van 3,6-5,0 × 10 in 12 / l zijn, bij kinderen van 5 tot 15. In de regel neemt het aantal erytrocyten in het bloed toe bij ziekten zoals sinusitis, sinusitis en daalt van - voor infecties, virussen en een teveel aan bepaalde vitamines.
  • Hematocriet. Dit is de verhouding tussen het aantal erytrocyten en het totale volume bloedplasma. Als we het hebben over de normen, dan is dat bij volwassenen 34 tot 50 procent (afhankelijk van geslacht) en bij kinderen 31 tot 43 procent. Als deze indicator wordt verhoogd, kan dit duiden op uitdroging, ademhalingsproblemen, hart. Als het niveau daarentegen wordt verhoogd, duidt dit op bloedarmoede..
  • Leukocyten, die normaal bij volwassenen van 4 tot 9 zouden moeten zijn, en bij kinderen van 5 tot 15. Als het niveau van leukocyten in het bloed verhoogd is, duidt dit op een ontstekingsproces in het lichaam, als het laag is, duidt dit op reuma, leukemie en enzovoort.
  • Neutrofielen. Voor een volwassene is de norm 50-70 procent, voor kinderen van 28 tot 60 procent. In het geval dat het niveau aanzienlijk is gestegen, duidt dit op longontsteking, keelpijn, een ontstekingsproces, als het niveau is afgenomen, kunnen het infectieziekten zijn, problemen met het bloed zelf.
  • Eosinofielen. Als alles in het lichaam in orde is, zal hun percentage in het bloed van één tot vijf procent zijn. Hogere waarden worden waargenomen bij infectieziekten, allergieën, enz. Maar het verlaagde niveau zal zijn met bedwelming en purulent proces.
  • Monocyten, die normaal zijn bij kinderen na twee jaar en bij volwassenen, zullen van 3 tot 9 procent zijn, bij kinderen jonger dan twee jaar - van 4 tot 10 procent.
  • Basofielen, die 0 - 0,5 procent zouden moeten zijn.
  • Lymfocyten, die bij volwassenen op een niveau van 20-40 procent moeten worden gehouden, en bij kinderen van 33 tot 60 procent.

Analyse van bloedcellen met een leukocytenformule stelt u in staat veel meer informatie over het lichaam te achterhalen dan een eenvoudige bloedtest.

Dat is de reden waarom alleen een arts het moet ontcijferen, die in staat zal zijn om de afwijkingen in een bepaalde indicator nauwkeurig te verklaren, en preventieve maatregelen of behandeling zal kiezen.

Leukocytenbloedbeeld - decodering bij volwassenen en kinderen, de norm

Uit het artikel leert u wat het aantal leukocyten is en de decodering van de analyse-indicatoren bij volwassenen en kinderen. Wat betekenen afwijkingen en hoe kunt u zich voorbereiden op analyse?.

Dankzij bloedonderzoek kan de arts veel nuttige en belangrijke informatie vinden over de gezondheidstoestand van de onderzochte patiënt. De studie van een indicator, de leukocytenformule genaamd, wordt uitgevoerd om het type ziekte, de aard van het beloop, de ontwikkeling van complicaties en het opstellen van voorlopige prognoses van de ziekte te bepalen.

Wat is leukocytenformule?

Leukocytenformule is een belangrijke indicator van de numerieke verhouding van alle soorten leukocyten, berekend als een percentage, op basis van het onderzoek van een gekleurd uitstrijkje. De leukoformula is een integraal onderdeel van de uitgebreide analyse van de UAC. Het wordt op verschillende manieren bepaald in perifere bloedmonsters:

  1. Microscopie van bloed van een vingertelling wordt handmatig gedaan door middel van microscopisch onderzoek.
  2. Studie van bloed uit een ader - tellen met geautomatiseerde methoden.

Leukocyten hebben vanwege het verschil in celgrootte een specifieke locatie in het testmateriaal: neutrofielen, basofielen en eosinofielen bevinden zich aan de randen en lymfocyten met monocyten bevinden zich in het centrale deel van het uitstrijkje.

Soorten leukocyten in het leukogram

  1. Eosinofielen worden gedetecteerd bij allergieën, parasitaire invasies, infectie- en auto-immuunziekten en bij kanker.
  2. Neutrofielen helpen bij het bestrijden van acute infecties door de celmembranen van pathogene micro-organismen en hun verdere fagocytose (opvang en vernietiging van vreemde cellen) te vernietigen. Ze zijn onderverdeeld in:
  • Myelocyten (ontluikende) en metamyelocyten (jonge) cellen mogen niet aanwezig zijn in normale monsters. Verschijnen alleen bij ernstige infectieuze pathologieën of bloedziekten, vergezeld van remming van de hematopoëtische functie van het beenmerg.
  • Stab (jong) - hun aantal begint te groeien met bacteriële infecties, wanneer gesegmenteerde neutrofielen hun taak niet aankunnen.
  • Gesegmenteerde cellen (volwassen) - kwantitatief superieur ten opzichte van de rest. Nodig voor de normale werking van het immuunsysteem.
  1. Lymfocyten zijn een soort reinigers: ze vinden, identificeren en vernietigen antigenen, en dragen ook bij aan de aanvullende vorming van antilichamen door het lichaam om het immuungeheugen te verzekeren (onthouden en snelle herkenning van vreemde stoffen).
  2. Monocyten - hun belangrijkste taak is het absorberen en verwerken van dode cellen, bacterieel, viraal, enz. agentia, atypische cellen, puin van hun eigen fagocyten, enz..
  3. Basofielen - de exacte functionaliteit van deze cellen is niet betrouwbaar bestudeerd. Het is bekend dat ze allergische reacties en bloedstollingsprocessen reguleren. Worden geactiveerd wanneer er een focus van ontsteking optreedt.

Plasmacellen (plasmacellen) zijn essentieel voor de aanmaak van antilichamen. Normaal gesproken zijn ze toegestaan ​​in de analyse bij kinderen, maar bij volwassenen mogen ze dat niet zijn. Plasmacyten verschijnen alleen tijdens acute pathologie.

Wat geeft de leukocytenformule aan?

Deze analyse is informatief voor diagnostiek:

  1. Virale en bacteriële infecties (maakt differentiële diagnose mogelijk).
  2. Parasitaire invasies.
  3. Ziekten van allergische genese.
  4. Kwaadaardige gezwellen en leukemie (als een aanvullende methode voor primaire diagnose).
  5. De toestand van het immuunsysteem van de patiënt.

Decodering van het aantal leukocyten bij volwassenen

Bij het beoordelen van een bloedtest voor een leukocytenformule bij een volwassen patiënt, controleren specialisten bepaalde indicatoren en hun naleving van normale waarden.

De norm voor het decoderen van de leukoformula bij een volwassene wordt weergegeven in de tabel:

InhoudsopgaveNormale waarde
%X 10 9 / l
Stab neutrofielen1-60,04-0,3
Gesegmenteerde neutrofielen45-722.0-5.5
Eosinofielen0,5-50,02-0,3
Basofielen0-10-0.065
Monocyten3-110,09-0,6
Lymfocyten19-371.2-3.0

Elke geregistreerde afwijking van normale waarden is aanleiding voor een grondiger onderzoek. Alle verkregen resultaten worden geëvalueerd samen met de historische gegevens, klinische symptomen, klachten van patiënten en de resultaten van andere analyses.

Ontcijfering van het aantal leukocyten bij kinderen

In de analyses van het kind treden constante veranderingen op, afhankelijk van de groei en ontwikkeling van het lichaam, daarom hangt de norm van de bloedformule bij kinderen af ​​van de leeftijd. Direct na de geboorte overheersen neutrofielen in de analyses van de baby (ongeveer 65-70% van het totale aantal cellen). Lymfocyten zijn goed voor 25-30%.

Gedurende de eerste vijf dagen stijgt het aantal lymfocyten en daalt het aantal neutrofielen. Op de 5e dag wordt het eerste fysiologische kruis waargenomen - het niveau van lymfocyten bereikt 50-60% en neutrofielen - van 35 tot 47%.

Dichter bij een maand oud, produceert het lichaam van het kind meer lymfocyten dan neutrofielen, waardoor een sterk immuunsysteem ontstaat om bacteriën te weerstaan. In de gehele leukocytenmassa valt tot 65% op de lymfocyten zelf en ongeveer 15-20% op neutrofielen. Deze bloedleukoformule bij kinderen voorziet een baby van 1 jaar van een sterk immuunsysteem, wat belangrijk is voor de periode van actieve ontwikkeling..

Na het eerste jaar, wanneer het immuunsysteem al volledig is gevormd, neemt de hoeveelheid lymfocytenmassa geleidelijk af.

Op de leeftijd van vier vindt er weer een cross-over plaats, waarbij lymfocyten opnieuw worden vergeleken met neutrofielen, waardoor een barrière wordt gevormd voor de penetratie van pathogene micro-organismen. Daarna blijft het aantal neutrofielen groeien en blijft het aantal lymfocyten afnemen..

Dichter bij het zesde jaar doet de decodering van het aantal leukocyten van het kind steeds meer denken aan de analyse van een volwassene, waarbij het grootste deel op neutrofielen en lymfocyten valt.

Wat is een verschuiving in de leukocytenformule?

In de standaard leukocytenformule worden jonge neutrofielen van links naar rechts aangegeven, gevolgd door meer volwassen cellen. Bij de eerste stap wordt rekening gehouden met de verhouding tussen deze twee categorieën. Shift is ingedeeld in 3 typen: links, verjonging en rechts.

Een verschuiving in het aantal leukocyten

Wat is een verschuiving van de leukocytenformule naar links

Een aandoening die aangeeft dat jonge cellen in de bloedbaan overheersend zijn ten opzichte van volwassen cellen, maar vanwege hun zwakke biologische activiteit zijn ze niet in staat hun immuniteit normaal te handhaven. De reden voor dit fenomeen is vaak:

  • Bloedverlies.
  • Ziekten die gepaard gaan met remming van de hematopoëtische functie van het beenmerg.
  • Aseptische ontstekingsprocessen.
  • Kwaadaardige neoplasma's.
  • Purulente infectie.
  • Bedwelming van het lichaam.

Wanneer een verschuiving van de leukocytenformule naar links wordt vastgesteld met een vaste uitgesproken verjonging, kan het resultaat bloedziekten (leukemie) betekenen.

Wat is een verschuiving van de leukocytenformule naar rechts

Een aandoening die optreedt wanneer de groei van rijpe leukocyten wordt gedetecteerd, met een overheersing ten opzichte van alle andere soorten cellen. Een dergelijke decodering is mogelijk onder dergelijke omstandigheden:

  1. Stoornis van de lever
  2. Nierstoornissen.
  3. Blootstelling aan ioniserende straling.
  4. Regelmatige bloedtransfusies.

Na de analyse berekent de laboratoriumassistent de zogenaamde shift-index, die het niveau van het totale aantal nieuwe leukocyten tot meer volwassen weergeeft..

Leukocytenbloedbeeld maakt differentiële diagnose mogelijk tussen infecties van virale en bacteriële genese, evenals om de aanwezigheid van parasitaire invasies en de aanwezigheid van neoplasmata van kwaadaardige genese te vermoeden.

Afwijkingen van noma bij volwassenen

Lymfocytose, gemanifesteerd door een toename van de concentratie van lymfocyten in de bloedbaan, kan wijzen op de ontwikkeling van een van de volgende pathologieën:

  • Waterpokken.
  • Syfilis.
  • Rodehond.
  • Leukemie.
  • Lymfoom.
  • Tuberculose.
  • Mazelen.

Een laag aantal lymfocyten kan worden opgemerkt tegen de achtergrond:

  • Immunosuppressieve aandoeningen.
  • Auto-immuunziekten.
  • Nierstoornissen.
  • Tekort aan voedingsstoffen en sporenelementen.
  • Bestralingstherapie.
  • Behandelingen met corticosteroïden.

Een toename van het aantal neutrofielen is een belangrijke indicator voor de volgende ziekten:

  • Acute bloeding.
  • Intoxicatie.
  • Ontwikkeling van ziekten van bacteriële etiologie.
  • Myocardinfarct.
  • Vasculitis.
  • Kwaadaardige neoplasma's.
  • Auto-immuunpathologieën.

Als de interpretatie van de analyse een lage concentratie neutrofielen laat zien, kunnen artsen de volgende pathologieën vermoeden:

  • Immunosuppressieve aandoeningen.
  • Effect van ioniserende straling.
  • Progressieve infectieziekte.

De groei van monocyten geeft de volgende voorwaarden aan:

  • Infecties door invloed van bacteriën.
  • Voortgang van reumatoïde artritis.
  • Infectieuze mononucleosis.
  • Parasitaire invasies.
  • Hemoblastose.

Een lage concentratie monocyten in de lymfocytenformule helpt bij het vermoeden van longtuberculose. Als er een hoog gehalte aan basofielen wordt gevonden, kan men denken aan de aanwezigheid van chronische myeloïde leukemie of erythremie. Het ontcijferen van de leukocytenformule bij volwassenen kan een toename van eosinofielen laten zien, die vaak wordt gedetecteerd tijdens:

  • Allergie.
  • roodvonk.
  • Parasitaire besmetting.
  • Huidpathologieën.
  • Eosinofiele leukemie.

Een afname van eosinofielen bij een volwassene kan worden veroorzaakt door progressieve buiktyfus of bijnierhyperactiviteit. Het decoderen van het leukogram wordt uitgevoerd met een beoordeling van nucleaire verschuivingen, waarbij speciale aandacht wordt besteed aan de verhouding van rijpe en onrijpe neutrofielen.

Op dit moment wordt de leukocytenformule beschouwd als een van de belangrijkste indicatoren bij de diagnose. Het uitvoeren van een CBC met een beoordeling van het leukogram maakt het mogelijk om te praten over de aanwezigheid van acute pathologische aandoeningen, de effectiviteit van het voorgeschreven therapeutische beloop en mogelijke voorspellingen voor de toekomst.

Mogelijke afwijkingen van de norm bij kinderen

Alle veranderingen in het leukogram, of het nu gaat om een ​​verschuiving van de leukocytenformule naar links of naar rechts, evenals een toename of afname van de leukocytenindex van intoxicatie bij een kind, duiden altijd op het begin of de progressie van verschillende pathologieën.

Een hoge concentratie van lymfocyten (lymfocytose) wordt gediagnosticeerd wanneer het lichaam wordt aangetast door een infectie van welke etiologie dan ook:

  • Kinkhoest.
  • Griep.
  • Rodehond.
  • Mazelen.
  • Tuberculose, enz..

Naast het bovenstaande kan een toename van de celconcentratie ziekten veroorzaken zoals astma, auto-immuunpathologieën, reacties van allergische genese. Een significant tekort aan leukocyten op deze leeftijd (lymfocytopenie) duidt op een pathologische schade aan het beenmerg.

Een groot aantal neutrofielen (neutrofilie) of een neutrofiele verschuiving naar links in de eerste levensdagen is een fysiologische aandoening. Verder is er een cross-over van de leukocytenformule.

Pathologische neutrofilie kan wijzen op een ontsteking van de navelstrengwond (omphalitis), enterocolitis, streptokokkeninfectie, enz..

Een toename van het aantal monocyten wordt gekenmerkt als een aandoening (monocytose) die optreedt als gevolg van een schimmel- of virale infectie. In deze situatie moeten de symptomen worden beoordeeld aan de hand van enkele visuele tekenen:

  • Lymfadenopathie.
  • Ontsteking in de nasopharynx en larynx.
  • Hepatomegalie en gevoeligheid in het rechter hypochondrium.

Bovendien wordt een verschuiving van het aantal leukocyten naar rechts of links vaak geassocieerd met een tekort aan monocyten (monocytopenie). Een vergelijkbare aandoening kan zich ontwikkelen bij een tekort aan B-vitamines en foliumzuur. Dit probleem gaat vaak gepaard met ijzertekort of bloedarmoede met B12- en folaattekort..

Een toename van het aantal basofielen (basofilie) is een vrij zeldzame aandoening. De reden kan de aanwezigheid zijn van tuberculose, laesies van de lymfeklieren, myeloïde leukemie bij de patiënt.

Eosinofielen kunnen ook een verschuiving in de leukocytenformule naar links of naar rechts hebben. Eosinofilie kan te wijten zijn aan allergieën of de aanwezigheid van parasitaire wormen.

Indicaties voor analyse

Het verzamelen van biomateriaal voor de daaropvolgende beoordeling van het leukogram is aan te raden in een van de volgende gevallen:

  • Passage van professioneel onderzoek.
  • Zwangerschapsplanning.
  • Voorbereiding op een operatie.
  • Diagnostiek van elke pathologie (leukocytenformule verwijst naar een van de belangrijkste soorten marcherende KLA).
  • Verergering van chronische pathologie.
  • Acute buikpijn, meer zweten 's nachts, vermagering, kortademigheid, diarree, gezwollen lymfeklieren.

Klinische indicaties voor de aanstelling van een CBC met een leukogram:

  • Hyperthermie.
  • Koortsige toestand.
  • Pijnlijke gewrichten.
  • Pijn in het lichaam, algemene malaise.
  • Hoofdpijn.
  • De noodzaak van een differentiële diagnose tussen virale en bacteriële infecties.
  • Gezwollen lymfeklieren.
  • Verhoogde bloeding.
  • Pustuleuze uitslag op het lichaam.
  • Immunosuppressiva gebruiken.
  • Chemotherapie of bestralingstherapie.
  • Nacht zweet.
  • Routineonderzoek tijdens ziekenhuisopname.
  • Routineonderzoek bij zwangere vrouwen.

Voorbereiding voor analyse

Om de meest betrouwbare testresultaten te verkrijgen, moet de patiënt zich zeker voorbereiden op de bloedafname:

  1. Bloed wordt 's ochtends strikt op een lege maag afgenomen (vanaf het moment van eten tot analyse is het noodzakelijk om meer dan 10 uur te weerstaan). Enige tijd voor de ingreep kunt u een glas gewoon water drinken.
  2. U moet vette, gerookte, pittige gerechten en tonische dranken (koffie, sterke thee, energiedranken) en alle alcohol 3-4 dagen voor de ingreep uit uw dagelijkse menu verwijderen.
  3. 1-2 uur voor het geplande tijdstip van bloedafname, mag u niet roken (sigaretten, waterpijpen), u mag geen gewichten heffen, nerveus zijn.

Direct na afname wordt de reageerbuis met biomateriaal voor onderzoek naar het laboratorium gestuurd. De laboratoriumassistent bepaalt met een microscoop de verhouding van alle zichtbare leukocyten en berekent het leukogram. Bovendien kan een automatische analyser worden gebruikt voor nauwkeurigere en snellere resultaten..

Analyse techniek

Berekeningen van de leukocytenformule worden uitgevoerd door gekwalificeerde gezondheidswerkers door uitstrijkjes onder een microscoop te bestuderen.

Daarnaast wordt vaak een geautomatiseerde hematologieanalysator gebruikt. Als bepaalde afwijkingen worden vastgesteld, wordt een aanvullende microscopische beoordeling van het uitstrijkje uitgevoerd, met een beschrijving van de duidelijke morfologie van zichtbare cellen en verduidelijking van het leukogram.

Automatische apparaten maken het mogelijk om betere resultaten te verkrijgen: op technologie is het mogelijk om meer dan 2000 cellen te onderzoeken, en onder een microscoop slechts 200. Tijdens een bloedtest op de analysator zal het resultaat informatiever zijn.

Automatisch tellen heeft ook een aantal nadelen, omdat het geen onderscheid kan maken tussen neutrofielen naar gesegmenteerde en steeksoorten..

conclusies

Deze analyse is gemakkelijk uit te voeren, vereist geen dure apparatuur en reagentia en kan daarom in elk laboratorium worden uitgevoerd.

Het is zeer informatief en kan worden gebruikt voor primaire diagnostiek. Hiermee kunt u de aanwezigheid van infectie, parasieten en allergische reacties vaststellen, de aanwezigheid van kwaadaardige neoplasmata, immuunpathologieën, bloedziekten, enz. Vermoeden..

Algemene (klinische) bloedtest met leukocytenformule (5DIFF)

Bloedonderzoek met leukocytenaantal

Een bloedtest met een leukocytenformule: waar is nodig?

Een klinische bloedtest met een leukocytenformule wordt tegelijkertijd beschouwd als een van de eenvoudigste en meest informatieve onderzoeken, omdat het voor een specialist mogelijk wordt gemaakt om de algemene gezondheidstoestand van de patiënt te beoordelen en om de pathologie op tijd te diagnosticeren, inclusief latente.
Na ontvangst van de resultaten van het onderzoek houdt de specialist rekening met de volgende soorten cellen:

  • Erytrocyten
  • Bloedplaatjes
  • Leukocyten en hun typen en verhouding (leukocytenformule):
    • Granuolcyten: neutrofielen; Eosinofielen; basofielen;
    • Monocyten;
    • Lymfocyten.

Bloedonderzoek met een leukocytenformule: decodering

Bij leukocytose bij mensen neemt het aantal van alle soorten leukocyten zelden proportioneel toe, meestal neemt slechts één type cel toe, vanwege de symptomen van een bepaalde ziekte. Daarom is het bij de eerste diagnose van een patiënt belangrijk om een ​​algemene klinische bloedtest op leukocyten uit te voeren om een ​​volledig beeld te krijgen. Menselijk beenmerg, waar deze bloedcellen worden gevormd, is maximaal gevoelig voor de effecten van pathogene micro-organismen, en de bloedtest weerspiegelt dit volledig. Voor deze studie is het niet alleen belangrijk het gehalte aan leukocyten in het bloed, maar ook hun vorm, grootte, verhouding van het aantal cellen, hun opname.

Wat blijkt uit het aantal leukocyten in het bloed?

Deze studie stelt de arts niet alleen in staat om de algemene gezondheid van de patiënt te beoordelen, maar ook om de aanwezigheid van verborgen pathologieën bij hem te diagnosticeren. De leukocytenformule geeft het aantal van dergelijke typen cellen weer, zoals monocyten, eosinofielen, lymfocyten, basofielen en monocyten. Hun indices zijn indicatoren van immunologische reactiviteit, het werk van het immuunsysteem en het niveau van zijn resistentie tegen pathogenen van verschillende ziekten..

Een lichte afwijking van het aantal leukocyten van de norm (fysiologische leukocytose) wordt waargenomen in de analyses die 's middags, na een maaltijd, bij sterke lichamelijke inspanning of stress, en ook tijdens de zwangerschap worden genomen. De pathologische vorm van leukocytose wordt waargenomen wanneer:

  • vergiftiging met giftige stoffen - koolmonoxide, arseen;
  • blootstelling aan straling;
  • infectieziekten;
  • hartinfarct;
  • leukemie;
  • reuma.

Een afname van het aantal leukocyten wordt vaak waargenomen bij:

  • het beloop van verschillende virale infecties;
  • bloedarmoede en hypoplasie van het beenmerg;
  • lupus;
  • het gebruik van medicijnen van een aantal sulfonamiden.

Bloedafname en interpretatie van testresultaten in onze kliniek wordt uitgevoerd door ervaren specialisten. Neem contact met ons op als u een hoogwaardige en nauwkeurige studie van het lichaam wilt ondergaan.

ALGEMENE REGELS VOOR DE VOORBEREIDING OP BLOEDTESTS

Voor de meeste onderzoeken wordt aanbevolen om 's ochtends op een lege maag bloed te doneren, dit is vooral belangrijk als er dynamische monitoring van een bepaalde indicator wordt uitgevoerd. Voedselopname kan zowel de concentratie van de bestudeerde parameters als de fysische eigenschappen van het monster rechtstreeks beïnvloeden (verhoogde troebelheid - lipemie - na het eten van een vette maaltijd). Indien nodig kunt u na 2 tot 4 uur vasten overdag bloed doneren. Het wordt aanbevolen om 1-2 glazen niet-koolzuurhoudend water te drinken kort voordat bloed wordt afgenomen, dit zal helpen om het bloedvolume te verzamelen dat nodig is voor het onderzoek, de viscositeit van het bloed te verlagen en de kans op bloedstolsels in de reageerbuis te verkleinen. Het is noodzakelijk om fysieke en emotionele stress uit te sluiten, 30 minuten voor het onderzoek roken. Bloed voor onderzoek wordt uit een ader genomen.

Klinische bloedtest met een leukocytenformule

Een gedetailleerde studie van de kwalitatieve en kwantitatieve samenstelling van bloed, waarbij de kenmerken van erytrocyten en hun specifieke indicatoren (MCV, MCH, MCHC, RDW), leukocyten en hun variëteiten in percentage (leukocytenformule) en bloedplaatjes worden gegeven. Gebruikt om de behandeling van vele ziekten te diagnosticeren en te volgen.

Compleet bloedbeeld (CBC) met differentieel.

SLS (natriumlaurylsulfaat) - methode + flowcytometrie.

* 10 ^ 9 / l - 10 in st. 9 / l;

* 10 ^ 12 / l - 10 in st. 12 / l;

g / l - gram per liter;

mm / uur. - millimeter per uur.

Welk biomateriaal kan worden gebruikt voor onderzoek?

Veneus, capillair bloed.

Hoe u zich goed kunt voorbereiden op de studie?

  • Elimineer alcohol uit het dieet binnen 24 uur vóór het onderzoek.
  • Kinderen jonger dan 1 jaar eten 30-40 minuten voor het onderzoek niet.
  • Kinderen van 1 tot 5 jaar eten 2-3 uur voor het onderzoek niet.
  • Eet 8 uur voor de studie niet, u kunt schoon niet-koolzuurhoudend water drinken.
  • Elimineer fysieke en emotionele stress binnen 30 minuten vóór de studie.
  • Rook niet binnen 30 minuten voor het onderzoek.

Algemene informatie over de studie

Een klinische bloedtest met een leukocytentelling is een van de meest uitgevoerde tests in de medische praktijk. Tegenwoordig is deze studie geautomatiseerd en kunt u gedetailleerde informatie verkrijgen over het aantal en de kwaliteit van bloedcellen: erytrocyten, leukocyten en bloedplaatjes. Vanuit praktisch oogpunt moet de arts zich primair concentreren op de volgende parameters van deze analyse:

  1. Hb (hemoglobine) - hemoglobine;
  2. MCV (gemiddeld corpusculair volume) - het gemiddelde volume van een erytrocyt;
  3. RDW (RBC-distributiebreedte) - verdeling van erytrocyten naar volume;
  4. Het totale aantal rode bloedcellen;
  5. Totaal aantal bloedplaatjes;
  6. Het totale aantal leukocyten;
  7. Leukocytenformule - het percentage verschillende leukocyten: neutrofielen, lymfocyten, monocyten, eosinofielen en basofielen.

Door het bepalen van deze parameters kan de diagnose gesteld worden van aandoeningen zoals anemie / polycytemie, trombocytopenie / trombocytose en leukopenie / leukocytose, die beide symptomen van een ziekte kunnen zijn of als onafhankelijke pathologieën kunnen werken..

Houd bij het interpreteren van de analyse rekening met het volgende:

  • Bij 5% van de gezonde mensen wijken bloedtestwaarden af ​​van de geaccepteerde referentiewaarden. Aan de andere kant kan de patiënt een significante afwijking vertonen van zijn gebruikelijke indicatoren, die tegelijkertijd binnen de geaccepteerde normen blijven. Om deze reden moeten de testresultaten worden geïnterpreteerd in de context van de individuele routine van elk individu..
  • Het bloedbeeld varieert per ras en geslacht. Dus bij vrouwen zijn het aantal en de kwaliteitskenmerken van erytrocyten lager en het aantal bloedplaatjes hoger dan bij mannen. Ter vergelijking: mannen - Hb 12,7-17,0 g / dl, erytrocyten 4,0-5,6 × 10 12 / l, bloedplaatjes 143-332 × 10 9 / l, vrouwen - Hb 11,6-15, 6 g / dl, erytrocyten 3,8-5,2 × 10 12 / l, bloedplaatjes 169-358 × 10 9 / l. Bovendien zijn hemoglobine, neutrofielen en bloedplaatjes lager bij zwarte mensen dan bij blanken..

Waar het onderzoek voor wordt gebruikt?

  • Voor de diagnose en monitoring van de behandeling van vele ziekten.

Wanneer het onderzoek is gepland?

  • Tijdens een routineonderzoek;
  • als de patiënt klachten of symptomen heeft van een ziekte.

Uitgebreid compleet bloedbeeld met leukocytenaantal en reticulocyten (alleen veneus bloed)

Algemeen bloedbeeld

Studie-informatie

Bloed dient 's ochtends op een lege maag te worden gedoneerd (of' s middags / 's avonds, 4-5 uur na de laatste maaltijd). 1 tot 2 dagen voor het onderzoek, voedingsmiddelen met veel vet uit de voeding verwijderen.

Volledig bloedbeeld is een laboratoriumonderzoek gericht op het bepalen van het aantal verschillende bloedcellen, hun parameters (grootte, enz.) En indicatoren die hun verhouding en werking weerspiegelen.

De belangrijkste indicatoren die zijn opgenomen in de tabel met resultaten van een algemene bloedtest:

Hemoglobine (Hb, hemoglobine)

Hemoglobine is een respiratoir bloedpigment dat in erytrocyten zit en betrokken is bij het transport van zuurstof en kooldioxide. Het hemoglobinegehalte in het bloed van mannen is iets hoger dan dat van vrouwen. Bij kinderen van het eerste levensjaar kan een fysiologische afname van de hemoglobineconcentratie worden waargenomen. Een pathologische afname van hemoglobine in het bloed (anemie) kan het gevolg zijn van verhoogde verliezen bij verschillende soorten bloedingen, het resultaat van een versnelde vernietiging van erytrocyten, een schending van de vorming van erytrocyten. Bloedarmoede kan een onafhankelijke ziekte zijn of een symptoom van een chronische ziekte..

Hematocriet (Ht, hematocriet)

Hematocriet is het percentage van alle gevormde elementen (kwantitatief, voornamelijk, dit zijn erytrocyten) van het totale bloedvolume.

Erytrocyten (RBC, rode bloedcellen)

Erytrocyten (rode bloedcellen) zijn zeer gespecialiseerde niet-nucleaire bloedcellen gevuld met een ademhalingspigment - het ijzerhoudende eiwit hemoglobine. De belangrijkste functie van erytrocyten is zuurstoftransport. Ze worden gevormd in het rode beenmerg. De vorming van erytrocyten stimuleert erytropoëtine, dat in de nieren wordt gesynthetiseerd (in verhoogde hoeveelheden tijdens hypoxie). Voor de normale synthese van hemoglobine en de vorming van erytrocyten zijn vitamine B12 en foliumzuur nodig, er moet voldoende ijzer aanwezig zijn. Normaal gesproken is de levensduur van een erytrocyt in de bloedbaan 120 dagen. Erytrocyten in de milt en het reticulo-endotheliale systeem worden vernietigd. Bepaling van het aantal erytrocyten, in combinatie met de studie van het hemoglobinegehalte, de beoordeling van de hematocriet en kenmerken van erytrocyten (erytrocytenindices) worden gebruikt bij de differentiële diagnose van bloedarmoede.

MCV (gemiddeld celvolume, gemiddeld volume van erytrocyten)

Een berekende indicator die het gemiddelde volume erytrocyten weergeeft, dat wordt gebruikt bij de diagnose van anemieën (microcytisch, macrocytisch, normocytisch). Bij uitgesproken anisocytose (de aanwezigheid van cellen met verschillende volumes), evenals de aanwezigheid van een groot aantal erytrocyten met een veranderde vorm, is deze indicator van beperkte waarde.

RDW (Red cell Distribution Width, verdeling van erytrocyten in grootte)

Berekende indicator die de mate van anisocytose weergeeft (heterogeniteit van erytrocyten in volume). Gebruikt voor differentiële diagnose en monitoring van de behandeling van anemieën van verschillende oorsprong.

MCH (Mean Cell Hemoglobin, het gemiddelde gehalte aan hemoglobine in erytrocyten)

Een berekende indicator die het gemiddelde hemoglobinegehalte in 1 cel (erytrocyt) weergeeft. Gebruikt als MCV voor differentiële diagnose van bloedarmoede.

MCHC (Mean Cell Hemoglobin Concentration, de gemiddelde concentratie van hemoglobine in erytrocyten)

De concentratie-index is een berekende indicator die de gemiddelde concentratie van hemoglobine in erytrocyten weergeeft. Een gevoelige indicator van veranderingen in de hemoglobinevorming - in het bijzonder bij bloedarmoede door ijzertekort, thalassemieën, sommige hemoglobinopathieën.

Bloedplaatjes (PLT, bloedplaatjes)

Bloedplaatjes zijn niet-nucleaire cellen die veel actieve stoffen en enkele stollingsfactoren bevatten in hun korrels en op het oppervlak, die het bloed binnendringen wanneer bloedplaatjes worden geactiveerd. Bloedplaatjes zijn in staat tot aggregatie (verbinding met elkaar) en adhesie (adhesie aan een beschadigde vaatwand), waardoor ze een tijdelijk stolsel kunnen vormen en het bloeden in kleine bloedvaten kunnen stoppen. Gevormd in het rode beenmerg. De levensduur van een bloedplaatje in de bloedbaan is 7 tot 10 dagen. Een afname van het aantal bloedplaatjes kan optreden zowel door hun verhoogde consumptie als door onvoldoende productie. Klinische manifestaties (verhoogde bloeding, tot levensbedreigende aandoeningen) treden op wanneer de bloedplaatjesconcentratie minder is dan 50 * 103 cellen / μl.

Leukocyten (WBC, witte bloedcellen)

Leukocyten (witte bloedcellen) zijn bloedcellen met een kern die betrokken zijn bij de herkenning en ontgifting van vreemde elementen, de eliminatie van veranderde en rottende cellen van het eigen lichaam, verschillende immuun- en ontstekingsreacties. Dit is de basis van de antimicrobiële afweer van het lichaam. Gevormd in het rode beenmerg en organen van het lymfestelsel Bloed bestaat uit cellen (gevormde elementen) en een vloeibaar deel - plasma. Deze cellen - rode bloedcellen, witte bloedcellen en bloedplaatjes - worden gevormd en rijpen in het beenmerg en moeten indien nodig de systemische circulatie binnengaan..

Verschillende soorten leukocyten hebben enigszins verschillende functies, maar ze zijn in staat tot gecoördineerde interacties door middel van "communicatie" met behulp van bepaalde stoffen - cytokines. Als de analysator atypische celvormen detecteert, of significante afwijkingen van de referentiewaarden worden gedetecteerd, wordt de leukocytenformule aangevuld met microscopisch onderzoek van een bloeduitstrijkje, wat het mogelijk maakt om bepaalde ziekten te diagnosticeren, zoals bijvoorbeeld infectieuze mononucleosis, de ernst van het infectieuze proces bepalen, het type atypische cellen beschrijven dat wordt gedetecteerd in leukemie.

Neutrofielen - de meest voorkomende witte bloedcellen - zijn de eersten die infecties bestrijden en verschijnen als eerste op de plaats van weefselschade. Neutrofielen hebben een kern die in verschillende segmenten is verdeeld, daarom worden ze ook gesegmenteerde neutrofielen of polymorfonucleaire leukocyten genoemd. Deze namen verwijzen echter alleen naar volwassen neutrofielen. Rijpingsvormen (juveniel, steek) bevatten een hele kern.

In het brandpunt van infectie omringen neutrofielen bacteriën en elimineren ze door fagocytose.

Lymfocyten zijn een van de belangrijkste onderdelen van het immuunsysteem, ze zijn van groot belang bij de vernietiging van virussen en de strijd tegen chronische infectie. Er zijn twee soorten lymfocyten - T en B (in de leukocytenformule voor het apart tellen van de soorten lymfocyten). B-lymfocyten produceren antilichamen - speciale eiwitten die zich binden aan vreemde eiwitten (antigenen) op het oppervlak van virussen, bacteriën, schimmels, protozoa. De met antilichamen omgeven cellen die antigenen bevatten, zijn beschikbaar voor neutrofielen en monocyten, die ze doden. T-lymfocyten kunnen geïnfecteerde cellen vernietigen en de verspreiding van infectie voorkomen. Ze herkennen en vernietigen ook kankercellen..

Er zijn niet veel monocyten in het lichaam, maar ze vervullen een buitengewoon belangrijke functie. Na een korte circulatie in de bloedbaan (20-40 uur), verplaatsen ze zich naar weefsels, waar ze in macrofagen veranderen. Macrofagen zijn in staat, net als neutrofielen, cellen te vernietigen en vreemde eiwitten op hun oppervlak te houden, waarop lymfocyten reageren. Ze spelen een rol bij het in stand houden van ontstekingen bij sommige chronische ontstekingsziekten zoals reumatoïde artritis.

Er zit een kleine hoeveelheid eosinofielen in het bloed, ze zijn ook in staat tot fagocytose, maar ze spelen vooral een andere rol - ze bestrijden parasieten en nemen ook actief deel aan allergische reacties.

Er zijn ook weinig basofielen in het bloed. Ze verplaatsen zich naar weefsels, waar ze in mestcellen veranderen. Wanneer ze worden geactiveerd, komt er histamine uit, wat allergiesymptomen veroorzaakt (jeuk, branderigheid, roodheid).

Reticulocyten zijn jonge rode bloedcellen (erytrocyten). Ze worden gevormd in het beenmerg wanneer stamcellen differentiëren en delen, en veranderen in volwassen rode bloedcellen door het reticulocytstadium, waarbij ze geleidelijk de kern verliezen en in omvang afnemen.

Pasgeborenen hebben meer reticulocyten dan volwassenen.

De meeste rode bloedcellen zijn al volledig gerijpt wanneer ze het beenmerg verlaten en in de bloedbaan terechtkomen, maar 0,5-2% van alle circulatie in het bloed zijn reticulocyten, die binnen twee dagen in volwassen rode bloedcellen veranderen. Deze analyse toont het aantal en percentage reticulocyten in het bloed en onthult de geschiktheid van de productie van erytrocyten door het beenmerg en de mate van zijn activiteit..

Compleet bloedbeeld + ESR met een leukocytenformule (met microscopie van een bloeduitstrijkje in aanwezigheid van pathologische veranderingen), capillair bloed

Servicekosten:725 wrijven. * 1450 wrijven. Bestel met spoed
Uitvoeringstermijn:tot 1 c.d. 3 - 5 uur **
  • Kruimel (capillair bloed) 995 roebel Het kleinste programma voor de kleinste patiënten. Het programma is bedoeld om een ​​preventief onderzoek van het kind uit te voeren. We herinneren u eraan dat veneus bloed het meest acceptabele en informatieve biomateriaal is voor laboratoriumgebruik. Bestellen
  • Gezond kind (screening, capillair bloed) 1765 roebel Het programma omvat een reeks screeningslaboratoriumtests die nodig zijn voor de afgifte van de medische kaart van een kind bij toelating tot de school of de kleuterschool, en kan ook worden toegewezen voor routinematig preventief onderzoek van het kind. We herinneren je eraan. Bestellen
Bestel met spoed Als onderdeel van het complex is het goedkoperDe genoemde periode is exclusief de dag van afname van het biomateriaal

Bloed wordt op een lege maag afgenomen (minimaal 3 uur na de laatste maaltijd). U kunt water zonder gas drinken.

Onderzoeksmethode: laser-optische, kwantitatieve capillaire fotometrie.

Een klinische bloedtest wordt veel gebruikt als een van de belangrijkste onderzoeksmethoden voor de meeste ziekten, en speelt een leidende rol bij de diagnose van ziekten van het hematopoietische systeem. Veranderingen in het bloed zijn meestal niet-specifiek, maar weerspiegelen tegelijkertijd de processen die in het hele lichaam plaatsvinden.

Voor een klinische bloedtest is het beste biomateriaal veneus bloed, het wordt beschouwd als het meest aanvaardbare en informatieve biomateriaal voor laboratoriumonderzoek, omdat met de bekende standaardisatie van de processen van het afnemen, opslaan en transporteren van veneus bloed, het mogelijk is om minimaal trauma en activering van cellen, onzuiverheden van weefselvloeistof te bereiken, terwijl er altijd de mogelijkheid is herhaal en / of breid de analyse uit, maar in sommige gevallen wordt het nodig om capillair bloed te gebruiken (bijvoorbeeld bij pasgeborenen, bij patiënten met moeilijk bereikbare aderen, enz.).

CMD-laboratorium gebruikt moderne hematologieanalysatoren waarmee kleine hoeveelheden capillair bloed kunnen worden onderzocht.

INDICATIES VOOR STUDIE:

  • bij pasgeborenen;
  • met brandwonden die een groot oppervlak van het lichaam van de patiënt innemen;
  • een gevestigde neiging tot veneuze trombose;
  • bij patiënten met moeilijk bereikbare aderen (met ernstige obesitas van de patiënt);
  • indien nodig (dagelijkse controle van het bloedbeeld, bijvoorbeeld bij kankerpatiënten, tijdens chemotherapie).

INTERPRETATIE VAN RESULTATEN:

Totaal aantal witte bloedcellen (WBC)Leukocyten formule
Totaal aantal rode bloedcellen (RBC)Lymfocyten
Hemoglobine (Hb)Gesegmenteerde neutrofielen
Hematocriet (HCT)Rod neutrofielen
Gemiddeld hemoglobinegehalte in erytrocyten (MCH)Ontploffingscellen 1
Gemiddelde hemoglobineconcentratie in erytrocyten (MCHC)Promyelocyten 1
Breedte van de distributie van rode bloedcellen op volume (RDW-CV)Myelocyten 1
Gemiddeld erytrocytenvolume (MCV)Metamyelocyten 1
Bloedplaatjes (PLT)Monocyten
Erytrocytbezinkingssnelheid (ESR)Basofielen
Eosinofielen
Plasmacellen 1

1 Opgelet! De parameters "Plasmacellen", "Blastcellen", "Promyelocyten", "Myelocyten", "Metamyelocyten" worden ALLEEN op het testresultaatformulier weergegeven als de overeenkomstige cellen werden gevonden in het bloedmonster van de patiënt.

Klinische relevantie: Volledig bloedbeeld (CBC) wordt algemeen gebruikt als een van de belangrijkste onderzoeksmethoden voor de meeste ziekten, en bij de diagnose van ziekten van het hematopoëtische systeem speelt het een leidende rol. Veranderingen in het bloed zijn meestal niet-specifiek, maar weerspiegelen tegelijkertijd de processen die in het hele lichaam plaatsvinden.

We vestigen uw aandacht op het feit dat de interpretatie van onderzoeksresultaten, diagnose en benoeming van behandeling, in overeenstemming met federale wet nr. 323-FZ "On the Basics of Health Protection of Citizens in the Russian Federation" van 21 november 2011, moet worden uitgevoerd door een arts met de juiste specialisatie.

"[" serv_cost "] => string (3)" 725 "[" cito_price "] => string (4)" 1450 "[" parent "] => string (2)" 15 "[10] => string ( 1) "1" ["limit"] => NULL ["bmats"] => array (1) < [0]=>matrix (3) < ["cito"]=>string (1) "Y" ["own_bmat"] => string (2) "12" ["name"] => string (35) "Bloed (capillair)" >> ["binnen"] => array (2 ) < [0]=>matrix (5) < ["url"]=>string (30) "kroha-krov-kapillarnaja-300170" ["name"] => string (46) "Tiny (capillair bloed)" ["serv_cost"] => string (3) "995" ["opisanie"] => string (2014) "

Het kleinste programma voor de kleinste patiënten. Het programma is bedoeld om een ​​preventief onderzoek van het kind uit te voeren.

We herinneren u eraan dat veneus bloed het meest acceptabele en informatieve biomateriaal is voor laboratoriumonderzoek. Met de bekende standaardisatie van de processen van het afnemen, opslaan en transporteren van veneus bloed, is het mogelijk om minimaal trauma en activering van cellen, een bijmenging van weefselvloeistof, te bereiken. In dit geval is het altijd mogelijk om de analyse te herhalen en / of uit te breiden. In uitzonderlijke gevallen wordt het echter nodig om capillair bloed te gebruiken, bijvoorbeeld bij pasgeborenen en jonge kinderen..

INDICATIES VOOR STUDIE:

  • preventief onderzoek van het kind.

We vestigen uw aandacht op het feit dat de interpretatie van onderzoeksresultaten, diagnose en benoeming van behandeling, in overeenstemming met federale wet nr. 323-FZ "On the Basics of Health Protection of Citizens in the Russian Federation" van 21 november 2011, moet worden uitgevoerd door een arts met de juiste specialisatie.

"[" catalog_code "] => string (6)" 300170 "> [1] => array (5) < ["url"]=>string (50) "zdorovyj-rebenok-skrining-krov-kapillarnaja-300171" ["name"] => string (85) "Gezond kind (screening, capillair bloed)" ["serv_cost"] => string (4) " 1765 "[" opisanie "] => tekenreeks (2209)"

Het programma omvat een reeks screeningslaboratoriumtests die nodig zijn voor de afgifte van de medische kaart van een kind bij toelating tot de school, de kleuterschool, en kan ook worden toegewezen voor routinematig preventief onderzoek van het kind.

We herinneren u eraan dat veneus bloed het meest acceptabele en informatieve biomateriaal is voor laboratoriumonderzoek. Met de bekende standaardisatie van de processen van het afnemen, opslaan en transporteren van veneus bloed, is het mogelijk om minimaal trauma en activering van cellen, een bijmenging van weefselvloeistof, te bereiken. In dit geval is het altijd mogelijk om de analyse te herhalen en / of uit te breiden. In uitzonderlijke gevallen wordt het echter nodig om capillair bloed te gebruiken, bijvoorbeeld bij pasgeborenen en jonge kinderen..

INDICATIES VOOR STUDIE:

  • Jaarlijks preventief onderzoek

We vestigen uw aandacht op het feit dat de interpretatie van onderzoeksresultaten, diagnose en benoeming van behandeling, in overeenstemming met federale wet nr. 323-FZ "On the Basics of Health Protection of Citizens in the Russian Federation" van 21 november 2011, moet worden uitgevoerd door een arts met de juiste specialisatie.

"[" catalog_code "] => tekenreeks (6)" 300171 ">>>

Biomateriaal en beschikbare methoden om:
Een typeOp kantoor
Bloed (capillair)
Voorbereiding op onderzoek:

Bloed wordt op een lege maag afgenomen (minimaal 3 uur na de laatste maaltijd). U kunt water zonder gas drinken.

Onderzoeksmethode: laser-optische, kwantitatieve capillaire fotometrie.

Een klinische bloedtest wordt veel gebruikt als een van de belangrijkste onderzoeksmethoden voor de meeste ziekten, en speelt een leidende rol bij de diagnose van ziekten van het hematopoietische systeem. Veranderingen in het bloed zijn meestal niet-specifiek, maar weerspiegelen tegelijkertijd de processen die in het hele lichaam plaatsvinden.

Voor een klinische bloedtest is het beste biomateriaal veneus bloed, het wordt beschouwd als het meest aanvaardbare en informatieve biomateriaal voor laboratoriumonderzoek, omdat met de bekende standaardisatie van de processen van het afnemen, opslaan en transporteren van veneus bloed, het mogelijk is om minimaal trauma en activering van cellen, onzuiverheden van weefselvloeistof te bereiken, terwijl er altijd de mogelijkheid is herhaal en / of breid de analyse uit, maar in sommige gevallen wordt het nodig om capillair bloed te gebruiken (bijvoorbeeld bij pasgeborenen, bij patiënten met moeilijk bereikbare aderen, enz.).

CMD-laboratorium gebruikt moderne hematologieanalysatoren waarmee kleine hoeveelheden capillair bloed kunnen worden onderzocht.

INDICATIES VOOR STUDIE:

  • bij pasgeborenen;
  • met brandwonden die een groot oppervlak van het lichaam van de patiënt innemen;
  • een gevestigde neiging tot veneuze trombose;
  • bij patiënten met moeilijk bereikbare aderen (met ernstige obesitas van de patiënt);
  • indien nodig (dagelijkse controle van het bloedbeeld, bijvoorbeeld bij kankerpatiënten, tijdens chemotherapie).

INTERPRETATIE VAN RESULTATEN:

Totaal aantal witte bloedcellen (WBC)Leukocyten formule
Totaal aantal rode bloedcellen (RBC)Lymfocyten
Hemoglobine (Hb)Gesegmenteerde neutrofielen
Hematocriet (HCT)Rod neutrofielen
Gemiddeld hemoglobinegehalte in erytrocyten (MCH)Ontploffingscellen 1
Gemiddelde hemoglobineconcentratie in erytrocyten (MCHC)Promyelocyten 1
Breedte van de distributie van rode bloedcellen op volume (RDW-CV)Myelocyten 1
Gemiddeld erytrocytenvolume (MCV)Metamyelocyten 1
Bloedplaatjes (PLT)Monocyten
Erytrocytbezinkingssnelheid (ESR)Basofielen
Eosinofielen
Plasmacellen 1

1 Opgelet! De parameters "Plasmacellen", "Blastcellen", "Promyelocyten", "Myelocyten", "Metamyelocyten" worden ALLEEN op het testresultaatformulier weergegeven als de overeenkomstige cellen werden gevonden in het bloedmonster van de patiënt.

Klinische relevantie: Volledig bloedbeeld (CBC) wordt algemeen gebruikt als een van de belangrijkste onderzoeksmethoden voor de meeste ziekten, en bij de diagnose van ziekten van het hematopoëtische systeem speelt het een leidende rol. Veranderingen in het bloed zijn meestal niet-specifiek, maar weerspiegelen tegelijkertijd de processen die in het hele lichaam plaatsvinden.

We vestigen uw aandacht op het feit dat de interpretatie van onderzoeksresultaten, diagnose en benoeming van behandeling, in overeenstemming met federale wet nr. 323-FZ "On the Basics of Health Protection of Citizens in the Russian Federation" van 21 november 2011, moet worden uitgevoerd door een arts met de juiste specialisatie.

Meer Over Tachycardie

In het stadium van hypertensie is het gebruikelijk om bepaalde veranderingen te begrijpen die optreden in de interne organen naarmate de ziekte voortschrijdt.

Het leven na een hartaanval is een nieuwe fase die iemands gewoonten volledig verandert. Het verschilt duidelijk van de vorige levenswijze. En zelfs onder gunstige omstandigheden bij mensen die een hartaanval hebben gehad, blijft de kans op een plotselinge dood groter..

Ondanks het feit dat de officiële geneeskunde niet zoiets als een microslag heeft, worden dagelijks gevallen van focale laesies van de hersenen geregistreerd, die onofficieel door zowel artsen als patiënten een microslag worden genoemd..

Op de site leer je alles over verpleging, verzorging, manipulatieAlgoritme en techniek voor het meten van bloeddruk. Bloeddrukmeettechniek. Uitrusting: tonometer, fonendoscoop, posttemperatuurblad, pen.